Logo PC NET spol. s r.o.
Lenovo banner
IBM banner
 Lenovoforum   Stav opravy Hlášení závady Stav opravy

Komplexní služby

Komplexní služby

Řešení funkčních problémů hardware - diagnostika nestandardního chování počítačů a příslušenství, přímých závad i nedostatečného výkonu. Rychlé řešení problémů i návrh preventivních řešení s ohledem na perpektivu vývoje, optimalizace provozních nákladů.

 • Mimozáruční opravy - kromě záručního servisu značek IBM a Lenovo provádíme též mimozáruční opravy jiných značek počítačů i periferních zařízení, zejména tiskáren.
 • Optimalizace výpočetní techniky - provedení hardwarového auditu, návrh řešení a optimalizace s ohledem na potřeby firmy a následný vývoj. Dodáváme jak kompletní řešení na klíč, tak i jednotlivé komponenty.
 • Serverová řešení - profesionální řešení na platformě IBM dle velikosti, struktury a orientace firmy. Kompletní řešení od návrhů infrastruktury po dodávku serveru, oživení, instalace a konfigurace operačních systémů na platformě MS Server i Linux.
 • Zálohovací systémy - hardwarové i sofwarové vybavení přizpůsobené nárokům firmy na bezpečné ukládání dokumentů. Od externích disků přes NAS uložiště až po nejvýkonnější disková pole. Flexibilní software poskytující nejširší možnosti zálohování místní i vzdálené. Obnova ze záloh v případě havárií systémů.
 • Zabezpečení počítačů i sítí - ochrana před viry, hackerskými útoky, neoprávněnými průniky, malware, spyware, ochrana identit, na softwarové i hardwarové bázi. Bezpečnostní audit s návrhy konkrétních opatření i jejich praktické uskutečnění. Dodání příslušného software i hardware včetně kompletního zprovoznění.
 • Dodávky HW dle momentální potřeby - pracovní stanice, tiskárny, datová uložiště, záložní zdroje, včetně kompletního zprovoznění. Nabízíme osvědčená řešení, ale zároveň respektujeme konkrétní přání a výběr zákazníka.
 • Komplexní profylaxe výpočetní techniky - čištění výpočetní techniky i periférií, optických mechanik aj. jako prevence před budoucími poruchami z důvodů zadření mechanickcýh částí či zkratování elektronických částí vodivým prachem.
 • Instalace i reinstalace software - instalace operačních systémů v prostřední Windows i Linux, softwarové poradenství pro optimalizaci výkonu i nákladů včetně výsledné dodávky software, instalace a nastavení. Kontrola aktualizací pro vyšší bezpečnost běhu aplikací.
 • Návrhy a instalace sítí - návrh funkční topologie sítě, instalace sítě u zákazníka, pevná i bezdrátová řešení včetně propojení vzdálených poboček či pracovišť. Poradenství pro volbu nejlepšího typu připojení i vhodného providera. Návrhy s ohledem na budoucí rozvoj firmy a rozšiřování IT infrastruktury. Zajištění bezbečného vzdáleného přístupu k firemní síti.
 • Možnost výhodného IBM financování.